Projektowanie biur

Otwarta przestrzeń czy małe, oddzielne pomieszczenia? Projektowanie powierzchni biurowych należy zacząć od analizy potrzeb pracowników i firmy, natomiast projektowanie wnętrz biurowych ma na celu stworzenie przestrzeni, która jest wizytówką firmy. Czy już wiesz, jak powinno być w Twoim biurze?

Projektowanie powierzchni biurowych – od czego zacząć?

Stworzenie dobrego projektu zagospodarowania przestrzeni biurowej należy zacząć od analizy potrzeb firmy i skonfrontowania ich z dostępnymi możliwościami, np. jaką powierzchnię użytkową ma posiadane biuro i ilu pracowników musi pomieścić. Małe biura stanowią nie lada wyzwanie, ponieważ w nich odległość między przestrzenią wspólną, strefą relaksu, salą do spotkań z klientem i miejscem pracy dla zatrudnionych osób jest mniejsza, niż w wielkopowierzchniowym biurze.

Projektowanie przestrzeni biurowych dla firm, w których praca odbywa się w systemie open-space (jedna przestrzeń pracy) musi uwzględniać potrzeby pracowników takie jak:

  • możliwość swobodnej pracy (przestrzeń odpowiedniej wielkości),
  • możliwość prowadzenia rozmowy telefonicznej i telekonferencji (miejsce przeznaczone do rozmowy, które nie zakłóca pracy innych osób w open-space),
  • dostępność i umiejscowienie urządzeń niezbędnych do pracy (drukarka, gniazdka internetowe lub ruter, gniazdka elektryczne),
  • komfort pracy, na który wpływa np. natężenie światła na stanowisku czy odległość od drugiej osoby.

Wiele firm nie może jednak pozwolić sobie na pracę w jednej dużej przestrzeni, np. zespoły projektowe prowadzące różne przedsięwzięcia, wymagające dyskusji grupowej czy konsultacji. Rozwiązaniem tego problemu są małe pomieszczenia. Dobrze zaprojektowane pokoje to takie, w których każdy pracownik ma swoją komfortową przestrzeń do pracy, a całe pomieszczenie jest funkcjonalne i dopasowane do profilu działań, jakie będą tam podejmowane.

Projektowanie biur oparte na współpracy między projektantem a firmą jest najlepszym rozwiązaniem. Klient określa potrzeby swojej firmy, a projektant dzięki swojemu doświadczeniu tworzy koncepcję dopasowująca dostępną przestrzeń do tych wymagań.

Projektowanie wnętrz biurowych – czy ma znaczenie?

Biuro stanowi swego rodzaju wizytówkę firmy. Jak przemyślane projektowanie biur wpływa na wizerunek firmy? Gdy klient przychodzi na spotkanie do zadbanego biura urządzonego w dobrym guście, zaczyna pozytywnie myśleć o firmie. Ludzie są wzrokowcami, a zatem pierwsze wrażenie jest bardzo ważne – często ma wpływ na decyzję klienta o podjęciu współpracy.

Projektowanie wnętrz biurowych to także tworzenie przestrzeni sprzyjającej kreatywnemu myśleniu. Biura przepełnione przedmiotami rozpraszającymi uwagę mogą stanowić przeszkodę w skupieniu się na pracy. Najlepszym wyborem są proste, jasne przestrzenie ozdobione roślinami oczyszczającymi powietrze oraz funkcjonalnymi meblami dopasowanymi do wielkości biura. Duże znaczenie mają także przestrzenie wspólne – one powinny sprzyjać wspólnemu spędzaniu czasu i odpoczynkowi. By te wszystkie warunki zostały spełnione, warto skorzystać z usług firm oferujących projektowanie biur dopasowane do potrzeb firmy.

Projektowanie biur Warszawa – 3 cechy naszego projektanta

Projektowanie biur, które są modne i funkcjonalne wymagają od projektanta:

  1. empatii – wysłuchanie klienta: jaki jest profil działalności firmy, jakie ma środki finansowe, co lubi i czego potrzebuje,
  2. doświadczenia – zobacz portfolio,
  3. innowacyjności – projektowanie biur, które mówią o nowoczesności firmy, wymaga od projektanta śledzenia trendów i podążania za modą.

W miastach, gdzie jest duża konkurencyjność, przestrzenie, w jakich znajdują się firmy mają ogromne znaczenie, więc kładziemy duży nacisk na modne projektowanie biur. Warszawa to dynamicznie zmieniające się miasto – żeby wyróżnić się w nim wyróżnić, trzeba zadbać o dobry wizerunek firmy, który jest oryginalny i modny.

Pamiętaj jednak, że wizerunek to nie wszystko. Firma, w której praca odbywa się w wygodnej przestrzeni przystosowanej do potrzeb pracowników, przyciąga ludzi chcących dołączyć do niej.  Pokaż swoim klientom, że twoja firma jest nowoczesna, a pracownikom, że chcesz, by zostali z Tobą. Skorzystaj z naszej pomocy przy tworzeniu projektu biura.

Wystrój biura

Nasze projekty aranżacji przestrzeni biurowych mogą zostać dostosowane nawet do najmniejszych powierzchni. Czuwa nad tym grono projektantów, którzy w kreatywny sposób wykorzystują funkcjonalność i elastyczność systemów Modular Experience.

Blog

Reklama Luxury Carnival za kulisami

Widzieliście spot reklamowy festiwalu luksusowych marek Luxury Carnival, którego jesteśmy Partnerem? Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądał plan zdjęciowy i kręcenie reklamy poniżej znajdziecie kilka zdjęć zza kulis! Energii aktorowi i ekipie filmowej na planie zdjęciowym dostarczała oczywiście Cafe Zinia! ;) [foogallery id="994"] Odwiedź stonę Luxury Carnival!

Czytaj więcej

Delikatny smak Cafe Zinia w towarzystwie luksusowych marek

Cafe Zinia partnerem Luxury Carnival - wyjątkowego festiwalu luksusowych marek! Jako autorzy naszej kawy Cafe Zinia jesteśmy świadomi, że jest to produkt premium. Dokładamy największych starań, aby napar przygotowany ze starannie wybranych ziaren kawy spełnił najwyższe oczekiwania Waszych podniebień. Dlatego jesteśmy zaszczyceni mogąc ogłosić, że staliśmy się partnerem prestiżowego festiwalu...

Czytaj więcej

Cafe Zinia partnerem Sopot Match Race

Cafe Zinia na prestiżowych mistrzostwach żeglarskich Sopot Match Race To dla nas niezwykłe wyróżnienie i przyjemność, że to właśnie nasza kawa mogła dodawać energii zawodnikom tego najbardziej prestiżowego wydarzenia żeglarskiego w Polsce. Sopot Match Race to subtelne połączenie tradycyjnego żeglarstwa z nowoczesnym yachtingiem. W trakcie dnia zawodnicy ścigają się w...

Czytaj więcej

Kontakt

Skontaktuj się z naszym biurem za pomocą formularza

Jesteś zainteresowany naszą ofertą albo chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej?
Skontaktuj się bezpośrednio z naszym biurem

Quick contact
Szybki kontakt!
+
Wyślij!