Projektowanie biur

Otwarta przestrzeń czy małe, oddzielne pomieszczenia? Projektowanie powierzchni biurowych należy zacząć od analizy potrzeb pracowników i firmy, natomiast projektowanie wnętrz biurowych ma na celu stworzenie przestrzeni, która jest wizytówką firmy. Czy już wiesz, jak powinno być w Twoim biurze?

Projektowanie powierzchni biurowych – od czego zacząć?

Stworzenie dobrego projektu zagospodarowania przestrzeni biurowej należy zacząć od analizy potrzeb firmy i skonfrontowania ich z dostępnymi możliwościami, np. jaką powierzchnię użytkową ma posiadane biuro i ilu pracowników musi pomieścić. Małe biura stanowią nie lada wyzwanie, ponieważ w nich odległość między przestrzenią wspólną, strefą relaksu, salą do spotkań z klientem i miejscem pracy dla zatrudnionych osób jest mniejsza, niż w wielkopowierzchniowym biurze.

Projektowanie przestrzeni biurowych dla firm, w których praca odbywa się w systemie open-space (jedna przestrzeń pracy) musi uwzględniać potrzeby pracowników takie jak:

  • możliwość swobodnej pracy (przestrzeń odpowiedniej wielkości),
  • możliwość prowadzenia rozmowy telefonicznej i telekonferencji (miejsce przeznaczone do rozmowy, które nie zakłóca pracy innych osób w open-space),
  • dostępność i umiejscowienie urządzeń niezbędnych do pracy (drukarka, gniazdka internetowe lub ruter, gniazdka elektryczne),
  • komfort pracy, na który wpływa np. natężenie światła na stanowisku czy odległość od drugiej osoby.

Wiele firm nie może jednak pozwolić sobie na pracę w jednej dużej przestrzeni, np. zespoły projektowe prowadzące różne przedsięwzięcia, wymagające dyskusji grupowej czy konsultacji. Rozwiązaniem tego problemu są małe pomieszczenia. Dobrze zaprojektowane pokoje to takie, w których każdy pracownik ma swoją komfortową przestrzeń do pracy, a całe pomieszczenie jest funkcjonalne i dopasowane do profilu działań, jakie będą tam podejmowane.

Projektowanie biur oparte na współpracy między projektantem a firmą jest najlepszym rozwiązaniem. Klient określa potrzeby swojej firmy, a projektant dzięki swojemu doświadczeniu tworzy koncepcję dopasowująca dostępną przestrzeń do tych wymagań.

Projektowanie wnętrz biurowych – czy ma znaczenie?

Biuro stanowi swego rodzaju wizytówkę firmy. Jak przemyślane projektowanie biur wpływa na wizerunek firmy? Gdy klient przychodzi na spotkanie do zadbanego biura urządzonego w dobrym guście, zaczyna pozytywnie myśleć o firmie. Ludzie są wzrokowcami, a zatem pierwsze wrażenie jest bardzo ważne – często ma wpływ na decyzję klienta o podjęciu współpracy.

Projektowanie wnętrz biurowych to także tworzenie przestrzeni sprzyjającej kreatywnemu myśleniu. Biura przepełnione przedmiotami rozpraszającymi uwagę mogą stanowić przeszkodę w skupieniu się na pracy. Najlepszym wyborem są proste, jasne przestrzenie ozdobione roślinami oczyszczającymi powietrze oraz funkcjonalnymi meblami dopasowanymi do wielkości biura. Duże znaczenie mają także przestrzenie wspólne – one powinny sprzyjać wspólnemu spędzaniu czasu i odpoczynkowi. By te wszystkie warunki zostały spełnione, warto skorzystać z usług firm oferujących projektowanie biur dopasowane do potrzeb firmy.

Projektowanie biur Warszawa – 3 cechy naszego projektanta

Projektowanie biur, które są modne i funkcjonalne wymagają od projektanta:

  1. empatii – wysłuchanie klienta: jaki jest profil działalności firmy, jakie ma środki finansowe, co lubi i czego potrzebuje,
  2. doświadczenia – zobacz portfolio,
  3. innowacyjności – projektowanie biur, które mówią o nowoczesności firmy, wymaga od projektanta śledzenia trendów i podążania za modą.

W miastach, gdzie jest duża konkurencyjność, przestrzenie, w jakich znajdują się firmy mają ogromne znaczenie, więc kładziemy duży nacisk na modne projektowanie biur. Warszawa to dynamicznie zmieniające się miasto – żeby wyróżnić się w nim wyróżnić, trzeba zadbać o dobry wizerunek firmy, który jest oryginalny i modny.

Pamiętaj jednak, że wizerunek to nie wszystko. Firma, w której praca odbywa się w wygodnej przestrzeni przystosowanej do potrzeb pracowników, przyciąga ludzi chcących dołączyć do niej.  Pokaż swoim klientom, że twoja firma jest nowoczesna, a pracownikom, że chcesz, by zostali z Tobą. Skorzystaj z naszej pomocy przy tworzeniu projektu biura.

Wystrój biura

Nasze projekty aranżacji przestrzeni biurowych mogą zostać dostosowane nawet do najmniejszych powierzchni. Czuwa nad tym grono projektantów, którzy w kreatywny sposób wykorzystują funkcjonalność i elastyczność systemów Modular Experience.

Blog

Otworzyliśmy pierwszą kawiarnię Cafe Zinia / Coffee Concept Store

4 lipca Amerykanie świętowali kolejną rocznicę odzyskania niepodległości - my świętowaliśmy otwarcie pierwszej kawiarni Cafe Zinia / Coffee Concept Store.  Nadszedł bardzo istotny moment w naszej działalności - od ponad dwóch lat oferując wyśmienitą rzemieślniczo paloną kawę dla klientów biznesowych oraz klientów indywidualnych w naszym sklepie internetowym cafezinia.com otwarta została...

Czytaj więcej

Wyjątkowy wieczór Luxury Carnival

Piątkowy i sobotni wieczór 10-11 maja goście spędzili niezapomniane chwile w towarzystwie najlepszych marek premium. O energię gości tego wspaniałego wydarzenia dbał zespół Cafe Zinia! ;) Zobaczcie podsumowanie wydarzenia!

Czytaj więcej

Uruchomiliśmy sklep internetowy Cafe Zinia!

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że nasza autorska rzemieślniczo palona Cafe Zinia jest już dostępna do kupienia w sklepie internetowym Cafe Zinia! Po blisko dwóch latach obecności na rynku nadszedł czas na udostępnienie naszej oferty dla klientów indywidualnych. Każdy z Was może teraz zamówić paczkę ulubionego rodzaju Cafe Zinia, która zostanie...

Czytaj więcej

Kontakt

Skontaktuj się z naszym biurem za pomocą formularza

Jesteś zainteresowany naszą ofertą albo chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej?
Skontaktuj się bezpośrednio z naszym biurem

Quick contact
Szybki kontakt!
+
Wyślij!