Eventy są szansą na zaistnienie – wyróżnij się!

Udział w targach to nie tylko okazja do pozyskania kontaktów biznesowych, ale również sposób na przedstawienie swojej firmy w nieszablonowy i atrakcyjny sposób. Podczas aranżowania przestrzeni na wydarzeniu promocyjnym warto pamiętać, że estetycznie zaprezentowana identyfikacja wizualna marki to nie wszytko. Uczestników targów należy zaangażować!

Smutna prawda o standardowych rozwiązaniach wystawienniczych jest taka, że choć są dobrym i bezpiecznym sposobem na prezentację firmy, nadal pozostają rozwiązaniami… standardowymi. Korzystanie z nich to pewnego rodzaju ryzyko powielania rutynowych, mało wyszukanych sposobów na dotarcie do potencjalnych klientów. A przecież jednym z naszych celów podczas wydarzeń promocyjnych jest wyróżnienie się na tle konkurentów.

Warto zatem pójść o krok dalej i postawić na pomysłowe rozwiązanie, które sprawi, że nasza marka na trwałe zapisze się w świadomości uczestników targów. Pytanie brzmi: z jakich narzędzi skorzystać?

Kawa jak magnes

Całodniowe targi to bardzo intensywny czas dla odwiedzających, zwłaszcza, jeśli odbywają się w dużych przestrzeniach. Uczestnicy spędzają długie godziny wędrując od stoiska do stoiska w poszukiwaniu czegoś, co ich zainteresuje.

Warto zatem wykorzystać pewną prawidłowość, którą odkryli naukowcy z Wielkiej Brytanii. Dotyczy ona liczby filiżanek kawy, spożywanej przez przeciętnego pracownika w ciągu jednego dnia pracy – to aż 2,96 filiżanki. Jak wykorzystać tę wiedzę w kontekście zaaranżowania stoiska wystawienniczego podczas targów?

Załóżmy, że domyślnie mamy jedną szansę na zainteresowanie odwiedzającego naszym stoiskiem – albo do nas trafi albo w ogóle się nami nie zainteresuje. Natomiast, gdyby przy stoisku serwowano kawę, mielibyśmy o dwie szanse więcej na zwrócenie jego uwagi i zachęcenie do zapoznania się z tym, co mamy do powiedzenia. A nawet szansę na to, że przynajmniej raz wróci do naszego stoiska.
Kawa działa jak magnes!

Jak zatem połączyć estetyczne i wyróżniające się stanowisko wystawiennicze z serwowaniem kawy? Istnieje wiele pomysłowych rozwiązań, ale za najkorzystniejsze i najskuteczniejsze należy uznać mobilne kawiarenki.

Mobilne, efektowne i skuteczne

Mobilna kawiarenka jest estetycznym rozwiązaniem, które spełni wszystkie standardowe funkcje stanowiska wystawienniczego, dając odwiedzającym targi znacznie więcej niż zwykłe stoiska.

To, co przyciąga wzrok to interesująca forma – solidny, wykonany z dbałością o każdy szczegół bar z daszkiem. Jego konstrukcja daje wiele możliwości zaprezentowania „wizytówki” swojej firmy – jak głosi popularne powiedzenie: Sky is the limit. A dokładniej – wyobraźnia działu marketingu i działu kreatywnego.

Wyeksponowany logotyp, zaproszenie do kontaktu, adres witryny internetowej, inspirujący tekst, przyciągający uwagę obraz – to tylko najpopularniejsze z wielu rozwiązań, które uatrakcyjnią stoisko eventowe.

O kompleksowości i nieszablonowości tego rozwiązania stanowi wyposażenie kawiarenki w profesjonalny ekspres oraz kawę, którą zamierzamy częstować odwiedzających nasze stoisko. W ten sposób możemy połączyć promocję własnej marki ze stworzeniem naturalnej platformy do rozmowy z potencjalnymi klientami – wiadomo przecież, że przy kawie interesy załatwia się milej i łatwiej.

Wybór konkretnej mieszanki kawy to również istotna kwestia, która stanowi duże pole do popisu i szansę na zaimponowanie potencjalnym kontrahentom. Dlatego warto przyjąć zupełnie nieszablonową strategię, wybierając nieco bardziej wysublimowane rozwiązanie niż
ogólnodostępna, przemysłowa kawa.

Badania przeprowadzone przez Brytyjczyków dowodzą, że 2/3 respondentów stawia przede wszystkim na wysoką jakość kawy. A zatem aromatyczna, wypalana w rzemieślniczej palarni kawa będzie kropką nad „i” podczas aranżowania wyjątkowego i atrakcyjnego stanowiska targowego.

Nie trać okazji – wyróżnij się!

W Modular Experience wierzymy, że podczas udziału w wydarzeniach promocyjnych liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Jest to w końcu okazja do zaprezentowania swojej marki szerokiemu gronu odbiorców, wśród których znajdują się oczywiście potencjalni klienci.

Jesteśmy świadomi, że konsumenci oczekują coraz wyższej jakości produktów. Nasze doświadczenie, które zdobyliśmy współorganizując eventy w całej Polsce, pozwala nam także stwierdzić, że poza wysoką jakością samego produktu, liczą się dla nich również angażująca, a
jednocześnie naturalna forma prezentacji.

Tak właśnie powstał pomysł, by w ofercie Modular Experience znalazła się możliwość nabycia lub wypożyczenia mobilnej kawiarenki wraz z ekspresem i wybranymi mieszankami naszej autorskiej, rzemieślniczej kawy – Cafe Zinia.

Sprawdźcie sami! Zapraszamy na pyszną kawę do naszej kawiarenki podczas wrześniowego
wydarzenia – FestiwalMarketingu.pl w warszawskiej hali EXPO XXI.

Kontakt

Skontaktuj się z naszym biurem za pomocą formularza

Jesteś zainteresowany naszą ofertą albo chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej?
Skontaktuj się bezpośrednio z naszym biurem

Quick contact
Szybki kontakt!
+
Wyślij!